IZOBRAZBA - klasično šolanje

Vso (glavno) šolanje sem opravila v Sloveniji, na Dolenjskem in v Ljubljani. Dodatno pa sem se izobraževala po celi Evropi.
OSNOVNA ŠOLA SILVO SLAK TREBNJE (1988-1996): Osnovno šolo, osemletko, sem obiskovala v meni takrat domačem kraju Trebnjem. Kot odličnjakinja sem se udeleževala tekmovanj iz matematike, angleščine in nemščine ter dosegala lepe rezultate.
SREDNJA ŠOLA JOSIP JURČIČ IVANČNA GORICA (1996-2000): Ne srednješolskem centru v Ivančni gorici sem obiskovala splošno gimnazijo, kjer sem bila odličnjakinja. Poleg angleščine in nemščine sem se začela učiti še francoščine. Tekmovala sem v matematiki-logiki ter nemščini. Na maturi sem pri matematiki prejela vseh 8 točk. Ostali moji maturitetni predmeti so bili še slovenščina, angleščina, nemščina in kemija.
FAKULTETA ZA MATEMATIKO IN FIZIKO (2000-2008): Dodiplomski študij sem nadaljevala na Univerzi Ljubljana v Ljubljani, kjer je bila moja smer študija naravoslovna fizika. Ker sem tekom študija delala preko študentskega servisa ter pomagala z inštrukcijami matematike, kemije in fizike srednješolcem, se mi je dokončanje fakultete zavleklo. Diplomirala sem s testiranjem naprave LIDAR, ki je bila namenjena za testiranje prašenja v Luki Koper. Meritve za diplomo z naslovom "Očem varni LIDAR" sem izvajala na Fakulteti za matematiko in fiziko, Luki Koper in Letališču Portorož. Velika zahvala gre mojemu somentorju doc. dr. Klemenu Bergantu ter kolegici dr. Nataši Grlj.
MEDNARODNA PODIPLOMSKA ŠOLA INSTITUTA JOŽEF STEFAN (2008-2013): Podiplomski študij sem nadaljevala v Ljubljani na smeri nanoznanosti in nanotehnologije, podsmeti nanofizika. Povprečje ocen je bilo 9.95, ocena doktorske dizertacije z naslovom "Sinteza, rast, samourejanje in fotokatalitske lastnosti TiO2 nanodelcev pripravljenih s hidrotermalno sintezo" je bila 10. Velika zahvala gre mojemu mentorju doc. dr. Goranu Dražiću za vso znanje, pomoč in ideje.
DELO - zaposlitve

ŠTUDENTSKA PRAKSA (maj 2006, EIMV-OVN): Obvezno 1 mesečno prakso na študiju naravoslovne fizike na FMF sem opravljala na EIMV na odseku OVN. Spoznala sem se z metodo povratne napetosti, s katero se diagnosticira kakovost izolacije (olja ter papirja v transformatorju) oz. napove njeno življenjsko dobo. Zahvala za vso znanje gre Vuga Vojti, Borisu Zupancu in dr. Stanetu Vižintinu.
DELO PREKO ŠTUDENTSKEGA SERVISA (povezano z raziskavami) (junij 2006 - junij 2007, EIMV-OVN): Po opravljeni praksi sem preko študentskega dela izvajala simulacije za postavitev visokonapetostnega daljnovoda Beričevo-Krško, računala povese kablov ter naredila par manjših uporabnih programov za potrebe simulacije pod mentorstvom dr. Staneta Vižintina. Zahvala za vso znanje gre celotnemu odseku.
MLADI RAZISKOVALEC - asistent z magisterijem (oktober 2008 - oktober 2013, IJS-K7): Kmalu po zagovoru diplome sem se začela uvajati v sintezo nano TiO2 na IJS na odseku K7 pri dr. Nataši Drnovšek in njeni mentorici prof. dr. Saši Novak-Krmpotič. Hkrati me je moj mentor na istem odseku, doc. dr. Goran Dražić, začel uvajati v vse na odseku dostopne metode analize materialov s poudarkom na elektronski mikroskopiji. V projetku sem raziskovala fotokatalitske sposobnosti TiO2 v kristalni modifikaciji anataza, ki sem ga tudi sama sintetizirala in spremljala rast, oblikovanje in kristalizacijo. Zahvala za vso zanje gre celotnemu odseku.
(MLADI) DOKTOR - asistent z doktoratom (junij 2017 - julij 2020, ZAG-OM-LCMK): Po 3-letnem obdobju pridobivanja veščin, znanj in izobrazb iz neznastvenih voda, sem se ponovno vključila v znanost preko evropsko-slovenskega projekta, preko katerega sem bila zaposlena 70% na ZAG-u, v Laboratoriju za cemente, malte in keramiko, in in 30% na Termit-u. Cilj projekta je bil narediti iz odpadnih surovin iz Termit-a v gradbeništvu uporabne lahke porozne toplotno izolacijske plošče pod vodjo laboratorija dr. Vilmo Ducman in direktorico mag. Alenko Sešek Pavlin.
DOKTOR - asistent z doktoratom (avgust 2020 - maj 2022, ZAG-OM-LCMK): Po končanem po-doktorskem projektu sem začela delati na več projektih povezanih ali z alkalijsko aktivacijo odpadnih surovin, predvsem odpadne volne v okviru projekta Woll2Loop, oz. s celostno kemijsko in mineraloško analizo materialov.
DOKTOR - asistent z doktoratom (oktober 2021 - september 2024, ZAG-OM-LCMK): Poleg sodelovanja na več projektih sem začela voditi ARIS projekt o vplivu mikrovalov različnih frekvenc, moči in časovnmega delovanja na alkalijsko-aktivirane materiale v različnih fazah razvoja (sinteza-reakcija, dehidracija-sušenje, (pred)sintranje).
DOKTOR - asistent z doktoratom (september 2023 - september 2024, ZAG-OM-LKARM): V septembru 2023 sem prešla na delovno razmerje v dveh laboratorijih Zavoda za gradbeništvo, tj. Laboratorij za cemente malte in keramiko (40%) ter Laboratorij za kamen, agregat in reciklirane materiale (60%). V prvem sem končala svoj ARIS projekt vpliva elektromagnetnega valovanja na materiale, v drugem pa sem dobila priložnost delati oceni življenskega cikla (LCA).
DOKTOR - znanstveni sodelavec (September 2024 - , EIMV-OVNEL): V spetembru 2024 sem se pričela delo na Odseku za visoke napetosti in elektrarne, kjer je moje področje dela postalo delo z jedrskim gorivom, jedrskimi odpadki povezanimi z gradbenimi materiali in sekundarnimi surovinami uporabljanimi v gradbeništvu.
DELO - projekti

Podatkovna baza materialov (XRF, XRD z Rietveld refinement) je bila narejena v okviru "mikroAAM" projekta kot pomoč pri preračunavanju optimalnih mešanic za alkalijsko aktivirane mateirale.
Sodelovala sem na več projektih, kot vodja projekta pa na:
-
Proces penjenja v alkalno aktivirani matrici in optimizacija lastnosti tako dobljenih pen,
- C3330-17-529032, “Raziskovalci-2.0-ZAG-529032”,
- 3 leta,
- financerja: Republika Slovenija, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, MIZŠ; Evropski sklad za regionalni razvoj, ESRR,
- Postdoc projekt Zavoda za gradbeništvo (dr. Vilma Ducman) in Termit-a (dr. Alenka Pavlin),
- Pomembnejši rezultati: razvoj osnovnega programa in izdelava programa za preračunavanje mešanic za izdelavo alkalijsko aktiviranih materialov iz kateregakoli materiala/odpadka, kar omogoči začetek projekta na TRL4 in ne TRL1.
-
Sinteza alkalijsko aktiviranih materialov s pomočjo mikrovalov,
- J2-3035,
- 3 leta,
- financer: ARIS,
- temeljni projekt, kategorija mladi doktorji, Zavod za gradbeništvo,
- Pomembnejši rezultati: 2 srebrni nagradi "SRIP - Krožno gospodarstvo 2024" za pilotne izdelke, objave v A'', A'. Do maja 2024 je bilo objavljenih 8 člankov in 9 konferenčnih prispevkov,
- izdelava podatkovne baze materialov ter programske "opreme" za preračunavanje mešanic za alkalijsko aktivacijo (v objavi). Baza bo nadgrajevana z "doniranimi" podatki zainteresiranih kolegov iz področja materialov ter bo redno osvežena.
DELO - objave, kjer sem prvi avtor

DIPLOMSKO DELO: OČEM VARNI LIDAR (juniij 2008): Za diplomsko delo sem testirala LIDAR (LIght Detection And Ranging) Luke Koper za detekcijo aerosolov v ozračju. Naprava v osnovi deluje podobno kot RADAR (RAdio Detection And Ranging), le da uporablja manjše valovne dolžine (IR, UV ali vidna svetloba), kar nam omogoča detekcijo bistveno manjših delcev. Predstavljene so testne meritve, ki so obsegale vse od zelo osnovnih meritev pa do detekcije aerosolov in testiranja dometa.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "JOURNAL OF CRYSTAL GROWTH": THE GROWTH OF ANATASE BIPYRAMIDAL CRYSTALS DURING HYDROTHERMAL SYNTHESIS (april 2012): V članku je predstavljena morfologija, velikost in rast kristala anataza (TiO2) v nano velikosti. Material je bil sintetiziran s hidrotermalno sintezo iz vodne suspenzije amorfnega TiO2 in proučevan s transmisijskim elektronskim mirkoskopom ter rentgensko praškovno difrakcijo. Začetne faze rasti so kombinacija osnovnih kristalografskih oblik anataza, vendar niso simetrične, kakor bi pričakovali glede na energijske vrednosti posameznih ravnin. Asimetrija in rast v paličaste in klinaste oblike je po vsej verjetnosti posledica nehomogenega dotoka materiala. Višje temperature in daljši časi sinteze omogočajo nastanek enostavnih bipiramidalnih struktur.
DOKTORSKA DIZERTACIJA: SYNTHESIS, GROWTH, SELF-ASSEMBLY AND PHOTOCATALYTIC PROPERTIES OF TIO2 NANOPARTICLES PREPARED WITH A HYDROTHERMAL ROUTE (september 2013): V doktorskem delu sem predstavila rezultate sinteze, rasti, samourejanja in fotokatalitskih lastnosti nano TiO2 predvsem v anatazni kristlani modifikaciji pripravljenega z različnimi metodami (sol-gel sinteza, hidrotermalna in solvotermalna sinteza, žganje). Njegova nano lastnost omogoči, da se ga lahko uporablja za čiščenje vode in zraka nevarnih organskih snovi, kot samočistilni premaz. Da pa kot nano-material ne bi predstavljal onesnaženja, sem material pripravila s samourejanjem ter "vsiljenim" urejanjem mikronsko velike rožaste strukture, ki so zrasle v geodah-kokonih, in imele površino prekrito z nano-anatazom, katera je imela 3-krat večjo BET specifično površino v primerjavi z Degussa prahom P25.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "TBMCE 2018": UPCYCLING WITH ALKALI ACTIVATION TECHNOLOGY (november 2018): Predstavljena je alkalna aktivacija obeh mineralnih voln, tako steklena kot kamene. Rezultati tlačne trdnosti se razlikujejo zaradi različne kemijske sestave in odziva mineralnih vlaken na alkalijo. Višjo tlačno trdnost se dobi z uporabo steklene volne.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "LIVARSKI VESTNIK": WASTE FOUNDRY SAND AS PRECURSOR IN ALKALI ACTIVATION PROCESS (marec 2019): V članku je zajeta celostna analiza odpadnega livarskega peska kot potencialnega prekurzorja pri alkalni aktivaciji. Opažena je bil odvisnost temperature nege, kot tudi temperature in načina sušenja. Višjo trdnost se je doseglo pri negi na 70 °C kot na sobni temperaturi, tlačno trdnost pa smo povečali s sušenjem pri temperaturi 110 °C oz. z volumetričnim sušenjem (mikrovalovi).
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "MATERIALS": POTENTIAL OF GREEN CERAMICS WASTE FOR ALKALI ACTIVATED FOAMS (oktober 2019): Narejena je bila analiza odpadne zelene zmesi za keramiko (keramika pred žganjem, ki bi bila namenjena za varovalke) glede na uporabnost v alkalni aktivaciji kot tudi za alkalno aktivirane pene, ki bi se jih uporabilo kot zvočne oz. toplotne izolatorje v gradbeništvu.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "TBMCE 2019": FOUNDRY WASTES AS POTENTIAL PRECURSOR IN ALKALI ACTIVATION TECHNOLOGY (november 2019): Vsi odpadki povezani z livarsko industrijo so analizirani glede na možnost uporabe pri alkalni aktivaciji. Predstavljena je izboljšava lastnosti uporabljenih odpadkov z dodatkom težkega pepela in surove odpadne zmesi za keramiko, ki povečata tlačno trdnost in skrajšata čas sušenja ter strjevanja.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "MATERIALS": INFLUENCE OF PARTICLE SIZE ON COMPRESSIVE STRENGTH OF ALKALI ACTIVATED REFRACTORY MATERIALS (maj 2020): Članek o vplivu velikosti delcev v odpadku "ogrnejvzdržni material" pri sintezi alkalijsko aktiviranih materialov oz. alkalijsko aktiviranih samo-pen. Do sedaj je bilo poročano le o naraščanju mehanske trdnosti s padanjem velikosti delcev, a v primeru ognjevzdržnih materialov je mehanska trdnost od določene frakcije navzdol začela padati, kar je posledica samo-penjenja.
KONČNO POROČILO PROJEKTA "PROCES PENJENJA V ALKALNO AKTIVIRANI MATRICI IN OPTIMIZACIJA LASTNOSTI TAKO DOBLJENIH PEN" (konec leta 2020): Predstavitev dela, rezultatov in diseminacije.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "TBMCE 2020": INFLUENCE OF HOMOGENIZATION OF ALKALI-ACTIVATED SLURRY ON MECHANICAL STRENGTH (december 2020): Vpliv homogenizacije alkalijsko aktiviranih past na mehanske trdnosti alkalijsko aktiviranih materialov in pen. Uporabljeni so bili različni prekurzorji in aktivatorji, ponekod dodani penilci in stabilizatorji. Paste so bile negovane pri različnih temperaturah in za razliične čase, tako da je bila skupna vsem pripravljenim izdelkom le homogenizacija.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "COMS 2020/21": INFLUENCE OF CURING/DRYING METHODS INCLUDING MICROWAVE HEATING ON ALKALI ACTIVATION OF WASTE CASTING CORES (april 2021): Spremljan je bil vpliv velikosti delcev prekurzorja (odpadna jedra), razmerja prekurzor proti alkalnem aktivatorju, vpliv nege pri različnih temperaturah oz. načinih sušenja.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "SLAG VALORIZATION 2021": THE ROLE OF SLAG AS A CO-BINDER IN ALKALI-ACTIVATED MINERAL WOOL WASTE (april 2021): Mešanica odpadne kamene volne in različnih žlinder je bila analizirana kot prekurzor v alkalijski aktivaciji.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "TBMCE 2022": MICROWAVE IRRADIATION OF ALKALI-ACTIVATED METAKAOLIN SLURRY (september 2022): Pozitiven vpliv mikrovalov različnih moči konstantnega časa na alkalijsko aktivirano pasto pripravljeno na osnovi metakaolina in Na-vodnega stekla.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "CERAMICS INTERNATIONAL": INFLUENCE OF MICROWAVES IN THE EARLY STAGE OF ALKALI ACTIVATION ON THE MECHANICAL STRENGTH OF ALKALI-ACTIVATED MATERIALS (julij 2023): Članek o vplivu mikrovalov na alkalijsko aktivirane paste iz metakaolina, slovenskega elektrofiltrskega pepela in slovenske žlindre govori o odvisnosti hitrosti prejema doze v začetni fazi sinteze.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "TBMCE 2023": WASTE RUBBER INCORPORATED IN THE ALKALI-ACTIVATED METAKAOLIN'S ALUMINOSILICATE NETWORK ENHANCED BY MICROWAVE IRRADIATION (september 2023): S pomočjo gume so pilotni tlakovci iz alkalijsko aktiviranega metakaolina postali nedrseči.
STROKOVNI ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "GRADBENIK": POTENCIAL ODPADNE GUME V KROŽNEM GOSPODARSTVU (november 2023): Članek v slovenščini predstavi uporabnost odpadne gume iz električnih kablov v gradbeništvu na primeru tlakovcev.
KONFERENČNI ČLANEK OBJAVLJEN NA KONFERENCI "SOCRATIC LECTURES: 10th international symposium": GREEN TRANSITION IN SLOVENIAN BUILDING AND CIVIL ENGINEERING INDUSTRY: 10 years of research on alkali-activated materials and alkali-activated foams (december 2023): Pregledni članek objavljenega dela na alkalijski aktivaciji različnih materialov s strani slovenskih raziskovalcev od začetka dela na tematiki.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "JOURNAL OF CLEANER PRODUCTION": THERMAL INSULATION AND FLAMMABILITY OF COMPOSITE WASTE POLYURETHANE FOAM ENCAPSULATED IN GEOPOLYMER FOR SUSTAINABLE BUILDING ENVELOPE (februar 2024): Članek obravnava vpliv mikrovalov na kompozite iz alkalijsko-aktiviranega metakaolina vsebujočega naribano odpadno poliuretansko peno z/brez zaviralcev ognja.
DELO - predavanja in ustne predstavitve

Poleg omenjenih predstavitev je še nebroj predstavitev na sestankih, institutskih, odsčenih in laboratorijskih predstavitvah, kot tudi predstavitve v kinologiji.
PREDSTAVITEV NA KONFERENCI EUROMAT 2009 V GLASGOWU, VELIKA BRITANIJA: PROPERTIES AND MICROSTRUCTURAL INVESTIGATION OF TIO2 NANOPARTICLES, PREPARED BY HYDROTHERMAL SYNTHESIS (september 2009): Na konferenci sem predstavila nanomaterial TiO2 pridobljen s hidrotermalno sintezo ob spreminjanju pH ter dodatkov kot so NaOH, KOH, TMAH, NH3, AgNO3, EtOH, H2O2, NaCl, HCl, HNO3, Fe in Al ioni. Spremljala sem morfologijo, velikost, kemijsko sestavo in rast kristalov. Cilj raziskave je bil narediti večje samourejene strukture iz nanodelcev, ki bi bile visoko fotokatalitične, a hkrati dovolj velike, da bi se jih lahko odstranilo iz vode s filtriranjem, sedimentacijo ter drugimi metodami.
PREDSTAVITEV NA KONFERENCI IMT, PORTOROŽ: HYDROTHERMAL SYNTHESIS OF DIFFERENT SHAPES OF NANOANATASE TIO2 (november 2011): Na konferenci sem predstavila s hidrotermalno sintezo nastale različne oblike TIO2 vkristalni modifikaciji anataza: podolgovate, bipiramidalne in dvojčke.
PREDSTAVITEV NA KONFERENCI IMT, PORTOROŽ: HYDROTHERMAL AND SOL-GEL SYNTHESIS OF NANOANATASE TIO2 ADDITIVES (november 2010): Na konferenci sem predstavila odvisnost stopnje kristaliničnosti in fotokatalitičnost glede na sintezo TiO2 (solvetermalna oz. hidrotermalna), dodatke, koncentracijo topila ter reaktanta.
PREDSTAVITEV NA KONFERENCI IMT, PORTOROŽ: ALL THREE NATURALLY EXISTING TIO2 CRYSTALS SYNTHESIZED SOLVOTHERMALLY (oktober 2010): Predstavila sem odvisnost kristalne modifikacije, morfologije in velikosti v naravi prisotnih TiO2 kristalov pripravljenih s solvotermalno sintezo, tj. vse od mikronskega rutila v obliki ježkov, pa do nano-velikega anataza z brukitom.
PREDSTAVITEV NA SIMPOZIJU RAZVOJNE USMERITVE IN TRAJNOSTNI VIDIKI NA PODROČJU MINERALNIH VEZIV V LJUBLJANI, ZAG: GEOPOLIMERI IZ ODPADKOV IZ TERMITA (marec 2018): Na simpoziju sem predstavila rezultate analiz več kot 20 različnih sekundarnih materialov glede na potencial za uporabo za alkalno aktivacijo ter lahke porozne materiale. Poudrek je bil na težkem pepelu, mineralnih volnah, surovi zeleni zmesi za keramiko, ognjevdržnih materialih, kombinaciji težkega pepela ter ognjevzdržnih materialov, težkega pepela in uporabljenih livarskih form/jeder glede na spremenjene končne lastnosti alkalno aktiviranih prekurzorjev.
PREDSTAVITEV NA VIRTUALNI KONFERENCI TBMCE (december 2020): Na konferenci sem predstavila vpliv homogenizacije alkalijsko aktiviranih materialov in pen v fazi past na mehanske trdnosti ter mikrostrukturo.
VIDEO PREDSTAVITEV POSTRA NA VIRTUALNI KONFERENCI COMS (april 2021): Na konferenci je bil predstavljen članek in poster z video prezentacijo. Obravnaval je vpliv različnih parametrov na alklijsko aktivacijo odpadnih jeder za livarsko industrijo.
PREDSTAVITEV NA VIRTUALNI KONFERENCI SLAG VALORIZATION (april 2021): Kot "keynote" predavanje so bili predstavljeni rezultati alkalijske akttivacije 5 različnih žlinder v kombinaciji s kameno volno.
PREDSTAVITEV NA VIRTUALNI KONFERENCI SOCRATIC LECTURES, 10TH INTERNATIONAL SYMPOSIUM (december 2023): Vabljeno predavanje, kjer sem predstavila zadnje (še neobjavljene) raziskave o alkalijski aktivaciji.
NAGRADE, PATENTNE PRIJAVE, PATENTI

Tekom šolskih let in študija sem tekomvala na različnih področjih in zdrava tekmovalnost mi je ostala še po šolanju.
Z veseljem sem sodelovala in sodelujem z ekipami, kjer skupaj lahko dosegamo tako uspehe, napredke in nova znanja ter spoznjanja.
2022: Srebrno priznanje "SRIP – Krožno gospodarstvo" kot del ekipe podjetja Termit in Zavoda za gradbeništvo Slovenije za invencijo "Fasadna plošča iz odpadne mineralne volne".
2023: "European Commission's Innovation Radar" je tlakovce, ki sta jih ZAG in Termit razvila v okviru projekta Wool2Loop, v sodelovanju iste ekipe kot pri zgornji SRIP nagradi, mapiral kot "great EU-funded innovations".
2024: Srebrno priznanje "SRIP – Krožno gospodarstvo" v okviru mojega ARIS projekta "mikroAAM" z ekipo Zavoda za gradbeništvo za invencijo "Geopolimerni kompozitni tlakovci z vgrajeno reciklirano gumo za izboljšan oprijem in protizdrsno zmogljivost".
2024: Srebrno priznanje "SRIP – Krožno gospodarstvo" v okviru mojega ARIS projekta "mikroAAM" z ekipo Zavoda za gradbeništvo za invencijo "Ognjevarna izolativena kompozitna fasadna plošča na osnovi geopolimera z integrirano odpadno vnetljivo poliuretansko peno".
2024: prijava patentne prijave v okviru mojega ARIS projekta "mikroAAM"
DELO - recenzije

Recenzent sem za revije:
-
MDPI
-
Applied sciences
-
Buildings
-
Coatings
-
Materials
-
Minerals
-
Metals
-
Processes
-
-
Elsevier
-
Ceramics international
-
Recenzent sem tudi za poročila študentov:
-
Anže Tesovnik
-
Final report on the RIS Intership implementation 2022
-
Final report on the RIS Intership implementation 2023
-
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "MATERIALS": DENSIFICATION MECHANISM FOR THE PRECURSOR OF AFS UNDER DIFFERENT ROLLING TEMPERATURES (november 2019): Članek odprtega tipa, ki obravnava odvisnost zgoščevanja in penjenja polnila iz različnih materialov v jeklenem ovoju glede na temperaturo valjanja.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "MATERIALS": GREENER NANOCOMPOSITE POLYURETHANE FOAM BASED ON SUSTAINABLE POLYOL AND NATURAL FILLERS: INVESTIGATION OF CHEMICO-PHYSICAL AND MECHANICAL PROPERTIES (januar 2020): Članek odprtega tipa, ki obravnava vpliv polnilnega materiala (orehova lupina, celuloza, diatomin) na termične, mehanske, kemijsko-fizikalne lastnosti poliuretanskih pen.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "COATINGS": CHROMIUM DIFFUSION COATING ON AN ODS FERRITIC-MARTENSITIC STEEL AND ITS OXIDATION BEHAVIOR IN AIR AND STEAM ENVIRONMENTS (maj 2020): Članek odprtega tipa obravnava vpliv nanosa kroma s PVD in naknadno temperaturno obdelavo na rjavenje jekla.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "PROCESSES": ELECTRICAL RESISTIVITY OF CARBONACEOUS BED MATERIAL AT HIGH TEMPERATURE (julij 2020): Članek odprtega tipa obravnava oglje (ostali uporabljeni materiali so referenčni) kot zamenjavo trenutno uporabljanih materialov v obločnih pečeh za znižanje CO2 izpustov, medtem ko se ohranja dobra mehanska stabilnost in električne lastnosti.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "PROCESSES": IMPROVEMENT OF ENERGY EFFICIENCY AND PRODUCTIVITY IN AN ELECTRIC ARC FURNACE THROUGH THE MODIFICATION OF SIDE-WALL INJECTOR SYSTEMS (september 2020): Članek odprtega tipa predstavlja izboljšavo v EAF peči, s čimer se je zmanjšala poraba energije in povečala produktivnost.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "APPLIED SIENCES": POROUS MATERIALS DERIVED FROM INDUSTRIAL BY-PRODUCTS FOR TITANIUM DIOXIDE NANOPARTICLES CAPTURE (november 2020): V članku predstavijo raziskavo različnih poroznih materialov skozi vpliv lovljenja TiO2 delcev v primerjavi z listi Hedera Helix L.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "METALS": DESIGN AND CONSTRUCTION OF A LABORATORY-SCALE DIRECT-CURRENT ELECTRIC ARC FURNACE FOR METALLURGICAL AND HIGH-TITANIUM SLAG SMELTING STUDIES (april 2021): Članek obravnava izboljšave DC-EAF peči, s katerimi bi zmanjšali izgubo toplote ter izboljšali ločevanje žlindre in kovine.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "METALS": MEROS DUST QUALITY OF DIFFERENT PLANTS AND ITS POTENTIAL FURTHER USES (maj 2021): V članku so predstavili vpliv dodatne obdelave "prahu" iz plinov, ki nastanejo pri sintranju, z namenom reciklaže.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "MATERIALS": CRACK GROWTH SIMULATION OF FUNCTIONALLY GRADED MATERIALS BASED ON IMPROVED BOND-BASED PERIDYNAMIC MODEL (junij 2021): Članek obravnava izboljšan teoretični model širjenja razpok v materialih in ga primerja z dvema experimentoma drugih avtorjev.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "MINERALS": EVOLUTION CHARACTERISTICS OF OVERLYING STRATA FRACTURES IN PASTE COMPOSITE FILLING STOPE (maj 2022): Članek obravnava formacijo razpok v rudniku zapolnjenem s polnili glede na različne vhodne parametre.
ČLANEK OBJAVLJEN V REVIJI "BUILDINGS": DEVELOPMENT OF THE NEW PREDICTION MODEL FOR THE COMPRESSIVE STRENGTH OF NANOMODIFIED CONCRETE USING NOVEL MACHINE LEARNING TECHNIQUES (avgust 2022): Članek uporabi "machine-learning" algoritme (teoretično analizo) eksperimentalnih podatkov mehanskih trdnosti betona z dodatki. Podatki so dobljenih iz literature.
DELO - uredništvo

MDPI, Minerals: Alkali Activation of Clay-Based Materials
Urednice: dr. Barbara Horvat, dr. Lea Žibret, dr. Sara Tominc
MDPI, Polymers: Degradation and Stabilization of Polymer Materials 2nd Edition
Urednice: doc. dr. Branka Mušič, prof. dr. Mariaenrica Frigione, dr. Barbara Horvat